Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea Pescuit Vrancea
Site-ul bravilor pescari vranceni

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
  AlbumAlbum   ProfilProfil    Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Ciuslea vara.2010

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea -> Vrancea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Constantin
Site Admin

Data înscrierii: 12/Iun/2007
Locație: Focsani

MesajTrimis: Vin Iul 16, 2010 7:48 pm    Titlul subiectului: Ciuslea vara.2010 Răspunde cu citat (quote)

Programasem un pescuit pe canalul Susita. Dar nu am avut noroc... Toate locurile (bune!) erau ocupate Sad . Vorbesc de malul stang. Ca pe cel drept nu era nimeni... Asa ca am virat stanga, iarasi stanga si apoi dreapta luand cap compas lacul de acumulare.
Nevrand sa fiu singur in zona m-am oprit la prima tabara intalnita. M-am dus sa dau ziua buna, ca asa e politicos; sa te ai bine cu vecinii Laughing Daca te plezneste Domnul la feeder cu un crăpălău de enșpe kile Question Exclamation
Fac o intoarcere de 180 de grade pentru a avea acces la portbagajul de la etaj.
Descarc in viteză; sunt deja în întârziere; fac un plan de lucru; socoteala de acasa nu se prea potrivea cu locatia la care m-am oprit; parca si panta digului era mai mare decat o stiam din primavara Confused

Pun la treaba doua feedere si un match. Cand lucrurile se repeta inseamna ca trebuie sa iau seama. Pe cand ma ocupam cu "alimentarea" feederelor constat ca la matchul retras la 2 m de buza apei se afla niste platicute. Aha. Deci 'mnealor stau in mal. Atunci aleg o varga de 4. Geaba, bre; geaba! A fost o alarma in fals Laughing
Semnal in dreapta. Intep. Mulinez. In celalalt capat ceva se opune in ritm necunoscut. Ce sa fie, ce sa fie!? Era un morunas; de talie mare (26 cm si 246 g) cum nu mai prinsesem Exclamation Ca sa nu mai pațesc rusinea cu platica riginita am grija sa infasor cu simt de raspundere pestele din ac. Cred ca era al treilea peste prins. Semne bune are ziua! Si asa a fost. Mai putin din partea obletilor. Au fost rari si anemici; si la propriu si la figurat Crying or Very sad .

Scuze pentru poza de mai jos. Din cauza caldurii Sad nu am mai avut ragazul unei poze la locul cioatei.

Uploaded with ImageShack.us
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea -> Vrancea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum