Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea Pescuit Vrancea
Site-ul bravilor pescari vranceni

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
  AlbumAlbum   ProfilProfil    Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Am fost la Calieni!

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea -> Unde am fost si ce-am patit :)
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Constantin
Site Admin

Data înscrierii: 12/Iun/2007
Locație: Focsani

MesajTrimis: Joi Apr 22, 2010 9:52 pm    Titlul subiectului: Am fost la Calieni! Răspunde cu citat (quote)

Mi-am luat inima in dinți si sculele aferente si am pus cap-compas Balta 3 Calieni.
Si ce sa vezi. Am prins pesti. Un crapustean, un biban, vreo trei carasi imbatraniti la dimensiunile unei palme de copilandru si mai multi obleti. Si acestia din urma sunt mai mici decat verii lor de prin alte locuri. Cu mai mult de jumatate dintre ei am repopulat balta. Poate mai cresc in cinci ani!

Au tras anemic, semnalizarile fiind - la feeder- aproape nule. In plus matisau ierburile! Am scos o montura fara peste dar cu forfacul infasurat de vreo cinci ori in jurul unui fir de iarba Smile

Zic ca merita incercat.
ender644
JUNIOR

Data înscrierii: 22/Mar/2010
Locație: Tecuci

MesajTrimis: Sâm Mai 01, 2010 3:48 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

De cand nu ati mai vazut un biban asa frumos? Very Happy De la Calieni a fost pescuit.

Pacat ca asta a fost singura captura notabila...
Peste tot e apa asa mica? Unde am fost eu avea ceva mai mult de jumatate de metru.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj
Constantin
Site Admin

Data înscrierii: 12/Iun/2007
Locație: Focsani

MesajTrimis: Sâm Mai 01, 2010 4:52 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Baban...bibanul!

Da, e scazuta apa anul acesta. Cu cel putin 1 an.
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea -> Unde am fost si ce-am patit :) Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum