Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea Pescuit Vrancea
Site-ul bravilor pescari vranceni

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
  AlbumAlbum   ProfilProfil    Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Shefield
Du-te la pagina Anterioară  1, 2

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea -> Pescuitul stationar
Subiectul anterior :: Subiectul următor  

Ce metoda / stil preferati ?
Bologneza
16%
 16%  [ 2 ]
Rubensiana
16%
 16%  [ 2 ]
Shefield
41%
 41%  [ 5 ]
Varga / undita clasica
25%
 25%  [ 3 ]
Voturi totale : 12

Autor Mesaj
stoian aurelian
SENIOR

Data înscrierii: 19/Dec/2007

MesajTrimis: Dum Feb 24, 2008 11:43 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

In ceace priveste teama de ridicol a celor mai putin experimentati personal cred ca este o falsa problema desi nu neg ca ea poate exista.Pescuiesc de copil,multa vreme am fost autodidact in ale pescuitului apoi am avut norocul si privilegiul sa pescuesc alaturi de pescari valorsi ai acestui oras dar care nu aveau legaturi cu competitia ci pur si simplu pescuiau de placere(sau de nevoie)si alaturi de ei mi-am aprofundat cunostintele.Muti ani mai tirziu la indemnul unui prieten (ce azi nu mai e printre noi) am mers la primul meu concurs si dupa alti ani buni au inceput sa apara si ceva rezultate.In acesti cu mult peste 20 de ani cel mai bun sfatuitor in ale pescuitului a fost...pestele.Iar cind el sau natura nu m-au putut raspunde(pestii,vorbesc cu vorbe care tac) nu fara rusine(sicer) dar cu curaj si incredere m-am itrebat prietenii.UNII m-au lamurit si mi-au explicat in amanunt altii au ocolit raspunsul sau mai rau m-au dus in eruare .Ca sa inchei si sa tragem o concluzie inaite de a intreba, de a cere sincer sfatul cuiva...TREBUIE sa stii ce anume sa itrebi daca nu cumva sa intuiesti si raspunsul corect macar sub forma de test grila(a..b..c) ca sati poti da sema cit de sincer si la obiect e raspunsul.La rindul sau cel care iti raspunde(din motive personale si lesne de inteles)chear sincer fiind(in cazul meu)astepa o itrebare precisa ne dorind sau neputind sa-ti explice totul ,dar dorind sa sa te ajute intro probema anume pe cere tu o soliciti si in acelsi timp o si intelegi corect altfel toatete explicatiile nefiindu-ti de mare folos derutindute mai mult.Deci pot da o mina de ajutor sincer celor ce ar gasi de cuviinta ca bruma de cunostintepe care o am ar putea sa ii ajute cu ceva cu sigura condite ca acela sa stie CE anume doreste sa stie... Embarassed
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Constantin
Site Admin

Data înscrierii: 12/Iun/2007
Locație: Focsani

MesajTrimis: Mie Sep 24, 2008 12:41 pm    Titlul subiectului: Pluta orizontala? Răspunde cu citat (quote)

In AvP am vazut imagini de la finala pe echipe la Medgidia.
Mi-a atras atentia cum un pescar lua in mincioc un peste iar pluta statea la orizontala. Vezi imaginea.

Firesc mi-am pus intrebarile : "de ce?" si "cum?"
Mai am o intrebare: poate cineva sa ma (ne, eventual) dumireasca?
stoian aurelian
SENIOR

Data înscrierii: 19/Dec/2007

MesajTrimis: Mie Sep 24, 2008 6:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Avind in vedere pluta(culisanta) e doar o iluzie fotografica ,pluta rotindu-se lin timpul fotografierii.Si pt credibilitate... Laughing ...adancimea medie pe vad la megidia era in jur de 3 m ,obletele deranja asa ca nu putea sa dea la o adancime mai mica de 2.50m ...deci e o iluzie fotografica... Laughing Laughing Laughing
Nitu V
JUNIOR

Data înscrierii: 29/Feb/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Joi Sep 25, 2008 10:14 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Laughing asa este!
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea -> Pescuitul stationar Ora este GMT + 2 ore
Du-te la pagina Anterioară  1, 2
Pagina 2 din 2

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum