Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea Pescuit Vrancea
Site-ul bravilor pescari vranceni

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
  AlbumAlbum   ProfilProfil    Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Este in pericol pescuitul pe raul Putna ?

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea -> Vrancea
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
Constantin
Site Admin

Data înscrierii: 12/Iun/2007
Locație: Focsani

MesajTrimis: Dum Iul 01, 2007 11:24 am    Titlul subiectului: Este in pericol pescuitul pe raul Putna ? Răspunde cu citat (quote)

In urma cu o saptamana trecand pe podul de la Garoafa nu am mai vazut apa pe valea Putnei. Am inteles a a fost deviata in amonte pentru irigarea unor gradini de zarzavat . Noroc cu izvoarele din aval.
Presupun ca foarte multi pesti au "pierit" prin ochiurile ramase cu putina apa.
fishu fishu...
FRESH

Data înscrierii: 30/Oct/2007
Locație: FOCSANI,VRANCEA

MesajTrimis: Vin Ian 11, 2008 11:09 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da este "frumos" sa pescuiesti pietre pe Putna.Pacat .Opresc apa de primavara si ii dau drumul dupa ce li se coc gogosarii. Oare ce pazesc autoritatile respective ca noi nu avem nici o putere. Sad Crying or Very sad Question
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
fishu fishu...
FRESH

MesajTrimis: Vin Ian 11, 2008 11:10 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Da este "frumos" sa pescuiesti pietre pe Putna.Pacat .Opresc apa de primavara si ii dau drumul dupa ce li se coc gogosarii. Oare ce pazesc autoritatile respective ca noi nu avem nici o putere. Sad Crying or Very sad Question
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
fishu fishu...
FRESH

MesajTrimis: Vin Ian 11, 2008 11:11 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Sus
stoian aurelian
SENIOR

Data înscrierii: 19/Dec/2007

MesajTrimis: Sâm Ian 12, 2008 9:08 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nu cred ca ''gogosarii'' sunt de vina,pescuiesc de3o de ani pe Putna si in fiecare an iarna sau vara daca precipitatiile lipsesc timp indelungat apa seaca in zona ''Garoafa'' fara a perturba pescuitul chiar din contra.De vina este ''imbatrinirea'' naturala a riului,ca drept dovada multimea de izvoare in aval de Jrasti.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
stoian aurelian
SENIOR

Data înscrierii: 19/Dec/2007

MesajTrimis: Sâm Apr 05, 2008 7:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

As fi dorit sa iau o pauza cu forumul, dar un eveniment petrecut astazi dupamiaza ma obliga sa vi-l semnalez.Am plecat sa fac o partida scuta,pe seara pe Putna in locul numit de pescari ''ghiolul lui Gheogiu'' si nu mica mi-a fost mirarea sa constat ca drumul de acces spre ghiol e inchis de o poarta mare de fier. Poarta era si inainte dar niciodata inchisa,iar la insistentele mele paznicul mi-a declarat ca astazi pot trece totusi dar ca acesul pe acest drum va fi interzis deoarece este propietate privata lucru care il spunea si afisul instalat pe poarta''accesul interzis prop.privata.Drept este ca noul propietar a curatit malul de gunoaie a taiat trei artari si in plop si din crengile grose a facut o baca rustica pe malul apei dar cu toate astea nu ma pot dumiri cum a putut cineva sa-i vinda malul unui riu Question Question Question Twisted Evil si chiar asa fiind cum iti poate cineva ingadi acesul la malul riului Putna.Ma serie gindul ca intr-o zi voi putea plati taxa particulara ca sa am acces la un riu al statului sau eu stiu pote ca nici asta nu va mai fi al statului ... un riu privat Question Question Question
Constantin
Site Admin

Data înscrierii: 12/Iun/2007
Locație: Focsani

MesajTrimis: Lun Apr 07, 2008 7:26 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Este f posibil!
Am vazut ieri ceea ce s-a intamplat la Snagov. Legea prevede o zona de protectie a apelor. Dar cine s-o respecte in Romania?
Galusca Adrian
FRESH

Data înscrierii: 07/Mar/2008
Locație: bacau

MesajTrimis: Lun Apr 07, 2008 8:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

cred ca cel mai simplu este sa va interesati la A.P.M sau la directia apelor
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea -> Vrancea Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum