Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea Pescuit Vrancea
Site-ul bravilor pescari vranceni

FAQFAQ   CăutareCăutare   MembriMembri   GrupuriGrupuri   ÎnregistrareÎnregistrare 
  AlbumAlbum   ProfilProfil    Mesaje privateMesaje private   AutentificareAutentificare 

Blasova

Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea -> Braila
Subiectul anterior :: Subiectul următor  
Autor Mesaj
mihai.vran
FRESH

Data înscrierii: 12/Iun/2007
Locație: Adjud

MesajTrimis: Dum Iun 17, 2007 1:13 pm    Titlul subiectului: Blasova Răspunde cu citat (quote)

Stie cineva ce se mai intampla la Blasova ? Se poate pescui ? Cat costa ? Este peste ?
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
ciortanel

Data înscrierii: 05/Mar/2008

MesajTrimis: Lun Apr 14, 2008 9:08 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Salut Mihai,despre blasova pot sa-ti spun ca s-a modernizat mult datorita celui care a concesionat balta,ma refer la casute si camping ,a populat cu stiuca ,somn african,si o mica cantitate de crap maricel.
In rest este atata caras ca iese pe mal sa-ti manance momeala din cutie.
Merita sa faci o partida de pescuit pe blasova,mai ales ca ai posibilitatea sa te aprovizionezi cu o bericica fff rece la botu calului Laughing Laughing Laughing
Nitu V
JUNIOR

Data înscrierii: 29/Feb/2008
Locație: braila

MesajTrimis: Lun Apr 14, 2008 10:06 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

am fost duminica pe blasova.in 6-7 ore am prins peste 30 kg caras la 150-200 gr. pestele se batea ca nu puteai sa stai de vorba cu cineva.are crap dar nu intra daca stai numai o zi si trebuie nadit bine pe prag.taxa este 250 mii in care iei 3 kg ciortan peste 35 cm si 5 kg de caras oficial,dar mi-a spus ca la caras nu te intreaba nimeni nimic e ff mult.partea proasta e ca drumul te omoara.in 6 ore am consumat 1 kg nada amestecata cu 2 kg pamant.pt perioada prohibitiei merita.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
Galusca Adrian
FRESH

Data înscrierii: 07/Mar/2008
Locație: bacau

MesajTrimis: Lun Apr 14, 2008 9:33 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

CIORTANEL PAZEA CA PRIN IULIE SIGUR TRAG O FUGA PE LA VOI Exclamation PUN SI VINUL LA PASTRARE PT ATUNCI CA SE MAI INVECHESTE Laughing Laughing Laughing
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger
Constantin
Site Admin

Locație: Focsani

MesajTrimis: Mie Apr 16, 2008 3:41 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

Nitu V a scris:
.partea proasta e ca drumul te omoara..

Nu am mai fost de vreo 4 ani la Blasova. Si atunci drumul era prost.
Daca poti, in cateva cuvinte, te rog sa-l descrii. E important pentru a ma putea hotara daca sa-l parcurg acum sau sa mai astept asfaltarea Smile Smile Smile
Constantin
Site Admin

Locație: Focsani

MesajTrimis: Mie Apr 16, 2008 3:46 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

ciortanel a scris:
s-a modernizat mult datorita celui care a concesionat balta,ma refer la casute si camping

Conditiile de cazare sunt rezonabile ? Preturi?
Ai vreun telefon pentru rezervare de locuri?
Nitu V
JUNIOR

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 8:40 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

greu de descris drumul .cu dacia 1310, ca sa nu-mi dau cu volanul in gura iar,nu merge mai mult de 25-30 la ora.pietre neuniforme ,gropi...etc.a fost o incercare de tehnologie revolutionara care a dat gres.asa sunt 15 km...cei mai rai.brailenii merg pe un drum de pamant care face multe stanga-dreapta.daca nu ploua cel mai simplu este bac -ferma patiu-ferma lunca-ferma prundu -camping blasova.daca se hotaraste cineva il insotesc cu placere o sambata sau o duminica dupa paste.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat Trimite un mesaj Codul Yahoo Messenger Codul MSN Messenger
stoian aurelian
SENIOR

Data înscrierii: 19/Dec/2007

MesajTrimis: Vin Apr 18, 2008 10:18 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

N-ai vrea mai bine sa ma insotesti la concursul de la Manjesti Vaslui sau la Profimix... Wink Laughing Laughing Laughing
Nitu V
JUNIOR

MesajTrimis: Sâm Apr 19, 2008 7:27 am    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

un concurs inseamna 3 zile cel putin ,blasova 1 zi,bata-l vina de servici.marti 22 apr termin concediul alocat primaverii.cu placere as veni dar...asta e ...multumesc...
Sus
cipiciupi
FRESH

Data înscrierii: 19/Mai/2011

MesajTrimis: Dum Iun 26, 2011 9:24 pm    Titlul subiectului: Răspunde cu citat (quote)

e peste mult si mare aici.
Sus
Vezi profilul utilizatorului Trimite mesaj privat
Afișează mesajele pentru a le previzualiza:   
Crează un subiect nou   Răspunde la subiect    Pagina de start a forumului Pescuit Vrancea -> Braila Ora este GMT + 2 ore
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:  
Nu puteți crea un subiect nou în acest forum
Nu puteți răspunde în subiectele acestui forum
Nu puteți modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteți șterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteți vota în chestionarele din acest forum